MC MEDIA NETWORK

aekaelanorthosisapoelapollondoksaehtnikosparalimniermiskarmiotissasalaminaomonoiaolympiakospafoslaligaserieapremiersuperleague

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ / Τα ντέρμπι και οι αγωνιστικές της νέας σεζόν

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Αμφιθέατρο της Cyta, στα Κεντρικά Γραφεία στη Λευκωσία, η κλήρωση του Πρωταθλήματος Cyta 2020-2021, που θα αρχίσει το Σαββατοκύριακο 22-23 Αυγούστου 2020.

Το S&G ήταν παρών και σας μετέφερε τα πάντα γύρω από την κλήρωση:

Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρώτης φάσης:

Α ΓΥΡΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(22.08.2020 – 23.08.2020)
ΠΑΦΟΣ FC vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΔΟΞΑ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΕΝΠ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(29.08.2020 – 30.08.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΝΠ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΔΟΞΑ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(12.09.2020 – 13.09.2020)

ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΔΟΞΑ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΕΝΠ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(19.09.2020 – 20.09.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΕΝΠ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΔΟΞΑ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(26.09.2020 – 27.09.2020)

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΔΟΞΑ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΕΝΠ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(03.10.2020 – 04.10.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΕΝΠ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΔΟΞΑ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(17.10.2020 – 18.10.2020)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΔΟΞΑ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΝΠ

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(24.10.2020 – 25.10.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΔΟΞΑ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΝΠ

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(31.10.2020 – 01.11.2020)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΕΝΠ vs ΔΟΞΑ

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(07.11.2020 – 08.11.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΕΝΠ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΔΟΞΑ

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(21.11.2020 – 22.11.2020)

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΕΝΠ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΔΟΞΑ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(28.11.2020 – 29.11.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΔΟΞΑ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΕΝΠ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(05.12.2020 – 06.12.2020)
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΕΝΠ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΔΟΞΑ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΠΑΦΟΣ FC

Β ΓΥΡΟΣ
14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(12.12.2020 – 13.12.2020)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΔΟΞΑ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΕΝΠ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(19.12.2020 – 20.12.2020)

ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΝΠ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΔΟΞΑ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(22.12.2020 – 23.12.2020)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΔΟΞΑ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΝΠ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(02.01.2020 – 03.01.2021)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΝΠ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΔΟΞΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(05.01.2021 – 06.01.2021)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΔΟΞΑ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΝΠ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(09.01.2021 – 10.01.2021)

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΕΝΠ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΔΟΞΑ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(16.01.2021 – 17.01.2021)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΔΟΞΑ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΕΝΠ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(23.01.2021 – 24.01.2021)

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΔΟΞΑ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΕΝΠ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(26.01.2021 – 27.01.2021)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΔΟΞΑ vs ΕΝΠ

23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(30.01.2021 – 31.01.2021)

ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΝΠ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΔΟΞΑ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(06.02.2021 – 07.02.2021)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΕΝΠ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΔΟΞΑ

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(09.02.2021 – 10.02.2021)

ΔΟΞΑ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΕΝΠ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(13.02.2021 – 14.02.2021)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΝΠ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΔΟΞΑ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Το ημερολογιακό πρόγραμμα της δεύτερης φάσης:

1η αγωνιστική: 20-21 Φεβρουαρίου
2η αγωνιστική: 27-28 Φεβρουαρίου
3η αγωνιστική: 6-7 Μαρτίου
4η αγωνιστική: 13-14 Μαρτίου
5η αγωνιστική: 20-21 Μαρτίου
6η αγωνιστική: 3-4 Απριλίου
7η αγωνιστική: 10-11 Απριλίου
8η αγωνιστική: 17-18 Απριλίου
9η αγωνιστική: 24-25 Απριλίου
10η αγωνιστική: 27-28-29 Απριλίου

 

 

 

 

Η κλήρωση μεταδίδεται ζωντανά:

Λεπτομέριες διεξαγωγής:

Το Πρωτάθλημα Cyta 2020 – 2021 θα αρχίσει το Σαββατοκύριακο 22-23 Αυγούστου 2020 και σε αυτό θα συμμετάσχουν οι ακόλουθες 14 ομάδες:

ΑΕΚ, ΑΕΛ, Ανόρθωση, ΑΠΟΕΛ, Απόλλων, Δόξα, Εθνικός, Ερμής, Ε.Ν. Παραλιμνίου, Καρμιώτισσα, Νέα Σαλαμίνα, Ολυμπιακός, Ομόνοια και Πάφος F.C.

Το Πρωτάθλημα Cyta θα διεξαχθεί και φέτος σε δύο φάσεις. Στην πρώτη φάση θα διεξαχθούν δύο γύροι σε 26 αγωνιστικές και με την ολοκλήρωση της 26ης αγωνιστικής, οι δύο τελευταίες ομάδες της βαθμολογίας θα διαβαθμιστούν στη Β’ Κατηγορία.  Οι υπόλοιπες 12 ομάδες θα συνεχίσουν στη δεύτερη φάση, αγωνιζόμενες σε δύο ομίλους και θα διεξαχθούν δέκα επιπρόσθετες αγωνιστικές.

Στον πρώτο όμιλο θα λάβουν μέρος οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 1-6 της πρώτης φάσης και οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 7-12 θα αγωνιστούν στο δεύτερο όμιλο. Οι 12 ομάδες θα μεταφέρουν στη δεύτερη φάση τους βαθμούς που θα έχουν εξασφαλίσει με το τέλος της πρώτης φάσης.

Η ομάδα που θα τερματίσει πρώτη στον πρώτο όμιλο θα αναδειχτεί πρωταθλήτρια. Μετά την ολοκλήρωση και της δεύτερης φάσης, οι 2 τελευταίες ομάδες της βαθμολογίας από το δεύτερο όμιλο θα διαβαθμιστούν επίσης στη Β’ Κατηγορία.

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Αμφιθέατρο της Cyta, στα Κεντρικά Γραφεία στη Λευκωσία, η κλήρωση του Πρωταθλήματος Cyta 2020-2021, που θα αρχίσει το Σαββατοκύριακο 22-23 Αυγούστου 2020.

Το S&G ήταν παρών και σας μετέφερε τα πάντα γύρω από την κλήρωση:

Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρώτης φάσης:

Α ΓΥΡΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(22.08.2020 – 23.08.2020)
ΠΑΦΟΣ FC vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΔΟΞΑ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΕΝΠ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(29.08.2020 – 30.08.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΝΠ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΔΟΞΑ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(12.09.2020 – 13.09.2020)

ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΔΟΞΑ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΕΝΠ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(19.09.2020 – 20.09.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΕΝΠ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΔΟΞΑ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(26.09.2020 – 27.09.2020)

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΔΟΞΑ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΕΝΠ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(03.10.2020 – 04.10.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΕΝΠ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΔΟΞΑ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(17.10.2020 – 18.10.2020)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΔΟΞΑ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΝΠ

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(24.10.2020 – 25.10.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΔΟΞΑ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΝΠ

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(31.10.2020 – 01.11.2020)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΕΝΠ vs ΔΟΞΑ

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(07.11.2020 – 08.11.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΕΝΠ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΔΟΞΑ

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(21.11.2020 – 22.11.2020)

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΕΝΠ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΔΟΞΑ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(28.11.2020 – 29.11.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΔΟΞΑ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΕΝΠ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(05.12.2020 – 06.12.2020)
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΕΝΠ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΔΟΞΑ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΠΑΦΟΣ FC

Β ΓΥΡΟΣ
14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(12.12.2020 – 13.12.2020)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΔΟΞΑ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΕΝΠ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(19.12.2020 – 20.12.2020)

ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΝΠ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΔΟΞΑ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(22.12.2020 – 23.12.2020)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΔΟΞΑ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΝΠ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(02.01.2020 – 03.01.2021)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΝΠ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΔΟΞΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(05.01.2021 – 06.01.2021)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΔΟΞΑ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΝΠ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(09.01.2021 – 10.01.2021)

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΕΝΠ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΔΟΞΑ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(16.01.2021 – 17.01.2021)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΔΟΞΑ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΕΝΠ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(23.01.2021 – 24.01.2021)

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΔΟΞΑ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΕΝΠ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(26.01.2021 – 27.01.2021)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΔΟΞΑ vs ΕΝΠ

23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(30.01.2021 – 31.01.2021)

ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΝΠ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΔΟΞΑ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(06.02.2021 – 07.02.2021)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΕΝΠ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΔΟΞΑ

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(09.02.2021 – 10.02.2021)

ΔΟΞΑ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΕΝΠ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(13.02.2021 – 14.02.2021)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΝΠ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΔΟΞΑ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Το ημερολογιακό πρόγραμμα της δεύτερης φάσης:

1η αγωνιστική: 20-21 Φεβρουαρίου
2η αγωνιστική: 27-28 Φεβρουαρίου
3η αγωνιστική: 6-7 Μαρτίου
4η αγωνιστική: 13-14 Μαρτίου
5η αγωνιστική: 20-21 Μαρτίου
6η αγωνιστική: 3-4 Απριλίου
7η αγωνιστική: 10-11 Απριλίου
8η αγωνιστική: 17-18 Απριλίου
9η αγωνιστική: 24-25 Απριλίου
10η αγωνιστική: 27-28-29 Απριλίου

 

 

 

 

Η κλήρωση μεταδίδεται ζωντανά:

Λεπτομέριες διεξαγωγής:

Το Πρωτάθλημα Cyta 2020 – 2021 θα αρχίσει το Σαββατοκύριακο 22-23 Αυγούστου 2020 και σε αυτό θα συμμετάσχουν οι ακόλουθες 14 ομάδες:

ΑΕΚ, ΑΕΛ, Ανόρθωση, ΑΠΟΕΛ, Απόλλων, Δόξα, Εθνικός, Ερμής, Ε.Ν. Παραλιμνίου, Καρμιώτισσα, Νέα Σαλαμίνα, Ολυμπιακός, Ομόνοια και Πάφος F.C.

Το Πρωτάθλημα Cyta θα διεξαχθεί και φέτος σε δύο φάσεις. Στην πρώτη φάση θα διεξαχθούν δύο γύροι σε 26 αγωνιστικές και με την ολοκλήρωση της 26ης αγωνιστικής, οι δύο τελευταίες ομάδες της βαθμολογίας θα διαβαθμιστούν στη Β’ Κατηγορία.  Οι υπόλοιπες 12 ομάδες θα συνεχίσουν στη δεύτερη φάση, αγωνιζόμενες σε δύο ομίλους και θα διεξαχθούν δέκα επιπρόσθετες αγωνιστικές.

Στον πρώτο όμιλο θα λάβουν μέρος οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 1-6 της πρώτης φάσης και οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 7-12 θα αγωνιστούν στο δεύτερο όμιλο. Οι 12 ομάδες θα μεταφέρουν στη δεύτερη φάση τους βαθμούς που θα έχουν εξασφαλίσει με το τέλος της πρώτης φάσης.

Η ομάδα που θα τερματίσει πρώτη στον πρώτο όμιλο θα αναδειχτεί πρωταθλήτρια. Μετά την ολοκλήρωση και της δεύτερης φάσης, οι 2 τελευταίες ομάδες της βαθμολογίας από το δεύτερο όμιλο θα διαβαθμιστούν επίσης στη Β’ Κατηγορία.

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Αμφιθέατρο της Cyta, στα Κεντρικά Γραφεία στη Λευκωσία, η κλήρωση του Πρωταθλήματος Cyta 2020-2021, που θα αρχίσει το Σαββατοκύριακο 22-23 Αυγούστου 2020.

Το S&G ήταν παρών και σας μετέφερε τα πάντα γύρω από την κλήρωση:

Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρώτης φάσης:

Α ΓΥΡΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(22.08.2020 – 23.08.2020)
ΠΑΦΟΣ FC vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΔΟΞΑ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΕΝΠ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(29.08.2020 – 30.08.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΝΠ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΔΟΞΑ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(12.09.2020 – 13.09.2020)

ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΔΟΞΑ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΕΝΠ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(19.09.2020 – 20.09.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΕΝΠ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΔΟΞΑ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(26.09.2020 – 27.09.2020)

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΔΟΞΑ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΕΝΠ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(03.10.2020 – 04.10.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΕΝΠ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΔΟΞΑ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(17.10.2020 – 18.10.2020)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΔΟΞΑ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΝΠ

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(24.10.2020 – 25.10.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΔΟΞΑ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΝΠ

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(31.10.2020 – 01.11.2020)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΕΝΠ vs ΔΟΞΑ

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(07.11.2020 – 08.11.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΕΝΠ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΔΟΞΑ

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(21.11.2020 – 22.11.2020)

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΕΝΠ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΔΟΞΑ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(28.11.2020 – 29.11.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΔΟΞΑ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΕΝΠ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(05.12.2020 – 06.12.2020)
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΕΝΠ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΔΟΞΑ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΠΑΦΟΣ FC

Β ΓΥΡΟΣ
14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(12.12.2020 – 13.12.2020)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΔΟΞΑ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΕΝΠ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(19.12.2020 – 20.12.2020)

ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΝΠ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΔΟΞΑ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(22.12.2020 – 23.12.2020)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΔΟΞΑ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΝΠ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(02.01.2020 – 03.01.2021)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΝΠ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΔΟΞΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(05.01.2021 – 06.01.2021)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΔΟΞΑ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΝΠ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(09.01.2021 – 10.01.2021)

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΕΝΠ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΔΟΞΑ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(16.01.2021 – 17.01.2021)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΔΟΞΑ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΕΝΠ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(23.01.2021 – 24.01.2021)

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΔΟΞΑ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΕΝΠ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(26.01.2021 – 27.01.2021)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΔΟΞΑ vs ΕΝΠ

23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(30.01.2021 – 31.01.2021)

ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΝΠ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΔΟΞΑ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(06.02.2021 – 07.02.2021)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΕΝΠ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΔΟΞΑ

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(09.02.2021 – 10.02.2021)

ΔΟΞΑ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΕΝΠ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(13.02.2021 – 14.02.2021)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΝΠ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΔΟΞΑ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Το ημερολογιακό πρόγραμμα της δεύτερης φάσης:

1η αγωνιστική: 20-21 Φεβρουαρίου
2η αγωνιστική: 27-28 Φεβρουαρίου
3η αγωνιστική: 6-7 Μαρτίου
4η αγωνιστική: 13-14 Μαρτίου
5η αγωνιστική: 20-21 Μαρτίου
6η αγωνιστική: 3-4 Απριλίου
7η αγωνιστική: 10-11 Απριλίου
8η αγωνιστική: 17-18 Απριλίου
9η αγωνιστική: 24-25 Απριλίου
10η αγωνιστική: 27-28-29 Απριλίου

 

 

 

 

Η κλήρωση μεταδίδεται ζωντανά:

Λεπτομέριες διεξαγωγής:

Το Πρωτάθλημα Cyta 2020 – 2021 θα αρχίσει το Σαββατοκύριακο 22-23 Αυγούστου 2020 και σε αυτό θα συμμετάσχουν οι ακόλουθες 14 ομάδες:

ΑΕΚ, ΑΕΛ, Ανόρθωση, ΑΠΟΕΛ, Απόλλων, Δόξα, Εθνικός, Ερμής, Ε.Ν. Παραλιμνίου, Καρμιώτισσα, Νέα Σαλαμίνα, Ολυμπιακός, Ομόνοια και Πάφος F.C.

Το Πρωτάθλημα Cyta θα διεξαχθεί και φέτος σε δύο φάσεις. Στην πρώτη φάση θα διεξαχθούν δύο γύροι σε 26 αγωνιστικές και με την ολοκλήρωση της 26ης αγωνιστικής, οι δύο τελευταίες ομάδες της βαθμολογίας θα διαβαθμιστούν στη Β’ Κατηγορία.  Οι υπόλοιπες 12 ομάδες θα συνεχίσουν στη δεύτερη φάση, αγωνιζόμενες σε δύο ομίλους και θα διεξαχθούν δέκα επιπρόσθετες αγωνιστικές.

Στον πρώτο όμιλο θα λάβουν μέρος οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 1-6 της πρώτης φάσης και οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 7-12 θα αγωνιστούν στο δεύτερο όμιλο. Οι 12 ομάδες θα μεταφέρουν στη δεύτερη φάση τους βαθμούς που θα έχουν εξασφαλίσει με το τέλος της πρώτης φάσης.

Η ομάδα που θα τερματίσει πρώτη στον πρώτο όμιλο θα αναδειχτεί πρωταθλήτρια. Μετά την ολοκλήρωση και της δεύτερης φάσης, οι 2 τελευταίες ομάδες της βαθμολογίας από το δεύτερο όμιλο θα διαβαθμιστούν επίσης στη Β’ Κατηγορία.

Νεότερα με ΑΠΟΕΛ και Σιβού

Γεφυρώνεται όπως φαίνεται η διαφορά μεταξύ ΑΠΟΕΛ και Σιβού και ο Νιγηριανός είναι μία ανάσα από τον «Αρχάγγελο». Οι δύο πλευρές είναι σε διάλογο εδώ...

Καθυστερούν οι νέες εμφανίσει της Ομόνοιας/ Με ποιες θα παίξει στα επίσημα παιχνίδια (ανακοίνωση)

Η Ομόνοια ενημερώνει σχετικά με τις επίσημες εμφανίσεις: Αναλυτικά: Ενημερώνουμε τον κόσμο μας πως λόγω της κατάστασης με την Παγκόσμια Πανδημία έχει σημειωθεί καθυστέρηση στις διαδικασίες...

Εκεί ο Ακιντόλα! (pic)

Την σημερινή προπόνηση της Μίτιλαντ ακολούθησε ο Νταβίντ Ακιντόλα. Ο Νιγηριανός διακρίνεται στις φωτογραφίες που ανέβασαν στα ΜΚΔ οι Δανοί από την προετοιμασία. Σημαντική εξέλιξη αφού...

ΟΡΙΣΤΙΚΟ με Άλεφ! (pic)

Στην Ουγγαρία και την Βίντι θα συνεχίσει την καριέρα του ο πρώην Απολλωνίστας και ΑΠΟΕΛιστας, Άλεφ Ντο Σάντος. Μάλιστα η διοίκηση της Ουγγρικής ομάδας έδωσαν...

Άνετος ο Τιμούρ…

Η έλευση Μανιά αύριο σημαίνει ότι η Ανόρθωση βρίσκει στο πρόσωπο του Ελλαδίτη τον αντικαταστάτη του Ντούρις, γεγονός που κάνει ακόμα πιο άνετο τον...

(ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΟ) Κλείνει Ντονγκαλά για το φτερό

Ο Ντιεμερσί Ντονγκαλά είναι ο εκλεκτός ακραίος επιθετικός στο ΑΠΟΕΛ και μάλιστα ο ποδοσφαιριστής έρχεται αύριο στην Κύπρο για να ολοκληρωθεί η απόκτηση του...

Toν ανακοίνωσε και η Ανόρθωση

Τον δανεισμό του Μιχάλη Ιωάννου για ένα χρόνο στην Ρόντα ανακοίνωσε η Ανόρθωση: Η Ανόρθωσις Αμμοχώστου, ανακοινώνει τον δανεισμό του ποδοσφαιριστή μας, Μιχάλη Ιωάννου και...

Παίκτης της Premier League στη Μύκονο με την «καυτή» σύντροφό του (video)

|
Ένας από τους κορυφαίους ποδοσφαιριστές της Premier League, βρίσκεται στη Μύκονο για τις καλοκαιρινές διακοπές του, μαζί με την σέξι σύντροφό του. Το «καυτό» μοντέλο...

Νικολέτα Ράλλη / Μας κέρασε ΠΟΝΟ με τέτοια προσόντα!

|
Την Νικολέτα Ράλλη την γνωρίσαμε καλύτερα μετά την συμμετοχή της στα καλλιστεία το 2005, όπου αποφάσισε να δηλώσει συμμετοχή στα Καλλιστεία του ANT1 όπου...

Παίκτης της Premier League στη Μύκονο με την «καυτή» σύντροφό του (video)

Ένας από τους κορυφαίους ποδοσφαιριστές της Premier League, βρίσκεται στη Μύκονο για τις καλοκαιρινές διακοπές του, μαζί με την σέξι σύντροφό του. Το «καυτό» μοντέλο...

aekaelanorthosisapoelapollondoksaehtnikosparalimniermiskarmiotissasalaminaomonoiaolympiakospafoslaligaserieapremiersuperleague

(ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ) Ποια/Ποιες Κυπριακές ομάδες θα φτάσουν μέχρι τους ομίλους Ευρωπιακής διοργάνωσης; ΨΗΦΙΣΤΕ!

Ώρα ευρωπαϊκών διοργανώσεων για τις Κυπριακές ομάδες σε μία χρονιά με διαφορετικό τρόπο διεξαγωγής των παιχνιδιών. Μεγάλος στόχος των ομάδων μας η είσοδος στο ομίλους...

QUIZ

(ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ) Ποια/Ποιες Κυπριακές ομάδες θα φτάσουν μέχρι τους ομίλους Ευρωπιακής διοργάνωσης; ΨΗΦΙΣΤΕ!

Ώρα ευρωπαϊκών διοργανώσεων για τις Κυπριακές ομάδες σε μία χρονιά με διαφορετικό τρόπο διεξαγωγής των παιχνιδιών. Μεγάλος στόχος των ομάδων μας η είσοδος στο ομίλους...

(ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ) Ποια/Ποιες Κυπριακές ομάδες θα φτάσουν μέχρι τους ομίλους Ευρωπιακής διοργάνωσης; ΨΗΦΙΣΤΕ!

Ώρα ευρωπαϊκών διοργανώσεων για τις Κυπριακές ομάδες σε μία χρονιά με διαφορετικό τρόπο διεξαγωγής των παιχνιδιών. Μεγάλος στόχος των ομάδων μας η είσοδος στο ομίλους...

MC MEDIA NETWORK

Σοκαριστική μαρτυρία Τσολάκη… «Όταν έρθει η ώρα να κλείσω τα μάτια μου, θα κουβαλήσω αυτή εικόνα όπου και αν πάω»

Σοκαριστική μαρτυρία Τσολάκη… «Όταν έρθει η ώρα να κλείσω τα μάτια μου, θα κουβαλήσω αυτή εικόνα όπου και αν πάω»

Αφροδίτη Γεωργίου: Το συγκινητικό της μήνυμα μετά το χειρουργείο (pic)

Χαμογελά ξανά Από το δωμάτιο του νοσοκομείου στην Αθήνα όπου νοσηλεύεται μετά από εγχείρηση, η Αφροδίτη Γεωργίου έστειλε το δικό της αισιόδοξο μήνυμα. Η...

Το μήνυμα της Αφροδίτης Γεωργίου μετά το χειρουργείο: «Επιτέλους μετά από 6 μήνες πόνου…» (pic)

Χαμογελά ξανά Από το δωμάτιο του νοσοκομείου στην Αθήνα όπου νοσηλεύεται μετά από εγχείρηση, η Αφροδίτη Γεωργίου έστειλε το δικό της αισιόδοξο μήνυμα. Η...

Lifestyle

Δοκιμασμένη λύση…

Όλα δείχνουν ότι ο Σιβού θα συνεχίσει την καριέρα του στο ΑΠΟΕΛ αφού οι τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν ότι γεφυρώθηκε η διαφορά που υπήρχε στο...

Lifestyle

Σοκαριστική μαρτυρία Τσολάκη… «Όταν έρθει η ώρα να κλείσω τα μάτια μου, θα κουβαλήσω αυτή εικόνα όπου και αν πάω»

Σοκαριστική μαρτυρία Τσολάκη… «Όταν έρθει η ώρα να κλείσω τα μάτια μου, θα κουβαλήσω αυτή εικόνα όπου και αν πάω»

Με ένα τσιγάρο στο στόμα… Η εν ψυχρώ δολοφονία του Σολωμού Σολωμού

Με ένα τσιγάρο στο στόμα… Η εν ψυχρώ δολοφονία του Σολωμού Σολωμού

Σε κρίσιμη κατάσταση ο πεζός στην Πάφο που παρασύρθηκε από όχημα. Συνελήφθη ο οδηγός

Σε κρίσιμη κατάσταση ο πεζός στην Πάφο που παρασύρθηκε από όχημα. Συνελήφθη ο οδηγός

Εκείνη την Κυριακή που τα χαμόγελα «πάγωσαν»… 15 χρόνια από την τραγωδία της ΗΛΙΟΣ

Εκείνη την Κυριακή που τα χαμόγελα «πάγωσαν»… 15 χρόνια από την τραγωδία της ΗΛΙΟΣ

Advertorials