Ξανά στην πρώτη κατηγορία ο Οθέλλος / Στην τελευταία αγωνιστική ξεκαθαρίζουν τα άλλα δύο εισιτήρια

Επιστρέφει στην πρώτη κατηγορία ο Οθέλλος, που επικράτησε 2-1 της Πέγειας, εύκολο διπλό για τον Εθνικό με τεσσάρα κόντρα στον Αχυρώνα-Ονήσιλο, ενώ στο μηδέν έμειναν Ομόνοια 29Μ και ΑΕΖ.

Έτσι πάμε σε φινάλε-θρίλερ, με δύο εισιτήρια για την πρώτη κατηγορία να ξεκαθαρίζουν στην τελευταία αγωνιστική.

OMONOIA 29M-AEZ 0-0

14′ Ο Παπαστυλιανού απέκρουσε με δυσκολία το σουτ του Μαϊσουράτζε.

20′ Μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι η Ομόνοια 29Μ, ισορρόπησε στη συνέχεια η ΑΕΖ

37′ Απευεθείας εκτέλεση φάουλ του Γκόμεθ, ο Μαϊσουράντζε στη προσπάθεια του να διώξει λίγο έλειψε να πετύχει αυτογκολ αλλά η μπάλα έφυγε κόρνερ

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες 0-0.

52′ Καλή στιγμή για την ΑΕΖ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάστρο, λίγο πάνω από την εστία του Παπαστυλιανού η μπάλα.

70′ Ο Βασιλείου με ωραία ενέργεια ξεμαρκαρίστηκε και έκανε το σουτ μέσα από την πέριοχή της ΑΕΖ, η μπάλα όμως έφυγε δίπλα από την εστία του Πέτρου

OMONOIA 29M: Παπαστυλιανού, Σπύρου, Κονομής, Ιωάννου, Ανδρέου, Φοινίρης, Αρτεμίου, Ματθαίου, Ζόρντι Γκόμεθ, Βασιλείου, Δημητρίου.

ΑΕΖ: Πέτρου, Παστελλής, Αντωνίου, Μάρλον, Βαρέλα, Κάστρο, Μαϊσουράτζε, Χατζηβασίλης, Ευσταθίου, Σιφνέος, Φραγκέσκου.

ΑΧΥΡΩΝΑΣ/ΟΝΗΣΙΛΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0-4

11′ ΓΚΟΛ 0-1 Με σκόρερ τον Ανδρέα Ηλία, ο Εθνικός άνοιξε νωρίς το σκορ

20′ ΓΚΟΛ 0-2 Ισχυροποιεί το προβάδισμα του ο Εθνικός και πάλι με τον Ηλία

30′ Επιθετικός μονόλογος το παιχνίδι για τον Εθνικό που ψάχνει και τρίτο γκολ για να σφραγίσει το τρίποντο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον Εθνικό να πηγαίνει στα αποδυτήρια με ξεκάθαρο προβάδισμα.

53′ ΓΚΟΛ 0-3 Ο Λεάο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι δίνει προβάδισμα τριών γκολ για τον Εθνικό

72′ ΓΚΟΛ 0-4 για τον Εθνικό και πάλι με Λεάο

Τέλος του αγώνα και τεράστιο διπλό για τον Εθνικό.

ΑΧΥΡΩΝΑΣ/ΟΝΗΣΙΛΟΣ: Παναγή, Φερνάντο, Σάσι, Κκονέ, Διαμαντόπουλος, Ρέινολντς, Μαϊρούδι, Νικολάου, Κυριάκου, Λαός, Γκασάμα.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Πέτρου, Γκοροπέφσεκ, Περατικός, Κ. Ηλία, Όντο, Κουντόμπιακ, Α. Ηλία, Καλλένος, Ιωάννου, Κουσιάππας, Λεάο.

ΠΕΓΕΙΑ-ΟΘΕΛΛΟΣ 1-2

30′ Παραμένει το 0-0 μεταξύ των δύο ομάδων

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

60′ Δεν αλλάζει κάτι στο παιχνίδι, παραμένει το 0-0

64′ ΓΚΟΛ 1-0 ο Οθέλλος με γκολ του Κατσιάτη

74′ ΓΚΟΛ 2-0 για τον Οθέλλο με γκολ του Σούτο

85′ ΓΚΟΛ 2-1 Μειώνει η Πέγεια με γκολ του Ουεσλάτι

Τέλος του αγώνα και μεγάλη νίκη που σφραγίζει την άνοδο για τον Οθέλλο.

ΠΕΓΕΙΑ: Καϊρίνος, Μπεν Κμαιάλ, Γιοβάνοβιτς, Μακρής, Φερνάντες, Χαραλάμπους, Σάββα, Γεωργίου, Βελκόφ, Στεφάνου, Ρέι,

ΟΘΕΛΛΟΣ: Ταουντούλ, Φρανκοέρ, Ναρντίνι, Κυριάκου, Πάντα, Σούτο, Κ. Κυριάκου, Καστάνας, Χατζηπασχάλη, Λιμπόμπε, Φιάκας.