MC MEDIA NETWORK

aekaelanorthosisapoelapollon karmiotissa doksaehtnikosomonoiaolympiakos PAEEK pafoslaligaserieapremiersuperleague

Tο Eυρωπαϊκό Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου ξεκινά…

Αναμονή τέλος! Σέντρα κάνει η διοργάνωση που όλοι οι ποδοσφαιρόφιλοι περίμεναν με αγωνία, το Euro 2020, το οποίο άργησε… ένα χρόνο να ξεκινήσει ελέω της πανδημίας του κορωνοϊού που έφερε αναποδιές και πολλά ακόμη δεινά σε όλη την ανθρωπότητα.

Στις 17 Μαρτίου 2020, η ΟΥΕΦΑ ανακοίνωσε την αναβολή του πρωταθλήματος για ένα χρόνο λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού και πρότεινε ως πιθανές ημερομηνίες την 11η Ιουνίου έως 11 Ιουλίου 2021, οι οποίες ημερομηνίες επιβεβαιώθηκαν στις 17 Ιουνίου 2020.

Ο θεσμός που οι Έλληνες λάτρεψαν, λόγω της τεράστιας, κατάκτησης από την «γαλανόλευκη» το 2004, θα ξεκινήσει στις 11 Ιουνίου και θα μας συντροφεύσει για ένα μήνα στα ζεστά καλοκαιρινά βράδια, μέχρι και τον τελικό στις 11 Ιουλίου.

Ανακοινώθηκε επίσης πως το τουρνουά θα διατηρήσει την ονομασία «UEFA Euro 2020» και θα συμμετάσχουν 24 ομάδες ξεκινά την Παρασκευή (11/6) στο «Ολίμπικο» της Ρώμης, όπου η Ιταλία θα υποδεχτεί την Τουρκία.

Η φετινή διοργάνωση έχει την ιδιαιτερότητα πως δεν διεξάγεται σε μία ή δύο χώρες, όπως είχαμε συνηθίσει ως τώρα αλλά απλώνεται σε όλη την Ευρώπη, συγκεκριμένα σε 12 χώρες, με τον τελικό να είναι προγραμματισμένος για το βράδυ της 11ης Ιουλίου στο «ναό του ποδοσφαίρου», το «Γουέμπλεϊ».

Οι συμμετέχουσες ομάδες είναι 24 (έξι όμιλοι των τεσσάρων) και οι εννέα εξ αυτών θα έχουν την ευκαιρία να αγωνιστούν ως… γηπεδούχες, με φιλάθλους στο πλευρό τους.

Αναλυτικό πρόγραμμα αγώνων Euro 2020 με όλες οι ημερομηνίες

Φάση ομίλων

Παρασκευή 11 Ιουνίου

22:00 Τουρκία – Ιταλία, Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Σάββατο 12 Ιουνίου

16:00 Ουαλία – Ελβετία, Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
19:00 Δανία – Φινλανδία, Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Βέλγιο – Ρωσία, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)

Κυριακή 13 Ιουνίου

16:00 Αγγλία – Κροατία, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)
19:00 Αυστρία – Σκόπια, Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
22:00 Ολλανδία – Ουκρανία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)

Δευτέρα 14 Ιουνίου

16:00 Σκωτία – Τσεχία, Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
19:00 Πολωνία – Σλοβακία, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)
22:00 Ισπανία – Σουηδία, Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)

Τρίτη 15 Ιουνίου

19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία, Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
22:00 Γαλλία – Γερμανία, Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

Τετάρτη 16 Ιουνίου

16:00 Φινλανδία – Ρωσία, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)
19:00 Τουρκία – Ουαλία, Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
22:00 Ιταλία – Ελβετία, Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Πέμπτη 17 Ιουνίου

16:00 Ουκρανία – Σκόπια, Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
19:00 Δανία – Βέλγιο, Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Ολλανδία – Αυστρία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)

Παρασκευή 18 Ιουνίου

16:00 Σουηδία – Σλοβακία, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)
19:00 Κροατία – Τσεχία, Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
22:00 Αγγλία – Σκωτία, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)

Σάββατο 19 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία – Γαλλία, Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
19:00 Πορτογαλία – Γερμανία, Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)
22:00 Ισπανία – Πολωνία, Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)

Κυριακή 20 Ιουνίου

19:00 Ελβετία – Τουρκία, Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
19:00 Ιταλία – Ουαλία, Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Δευτέρα 21 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία – Αυστρία, Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
19:00 Σκόπια – Ολλανδία, Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)
22:00 Ρωσία – Δανία, Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Φινλανδία – Βέλγιο, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)

Τρίτη 22 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Σκωτία, Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
22:00 Τσεχία – Αγγλία, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)

Τετάρτη 23 Ιουνίου

19:00 Σουηδία – Πολωνία, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (6ος όμιλος)
19:00 Σλοβακία – Ισπανία, Καρτούχα, Σεβίλλη (6ος όμιλος)
22:00 Πορτογαλία – Γαλλία, Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
22:00 Γερμανία – Ουγγαρία, Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

Νοκ άουτ – Φάση των «16»

Σάββατο 26 Ιουνίου

19:00 Δεύτερος 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου, Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (1)
22:00 Πρώτος 1ου ομίλου – Δεύτερος 3ου ομίλου, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Κυριακή 27 Ιουνίου

19:00 Πρώτος 3ου ομίλου – Τρίτος 4ου/5ου/6ου ομίλου, Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (3)
22:00 Πρώτος 2ου ομίλου – Τρίτος 1ου/4ου/5ου/6ου ομίλου, Καρτούχα, Σεβίλλη (4)

Δευτέρα 28 Ιουνίου

19:00 Δεύτερος 4ου ομίλου – Δεύτερος 5ου ομίλου, Πάρκεν, Κοπεγχάγη (5)
22:00 Πρώτος 6ου ομίλου – Τρίτος 1ου/2ου/3ου ομίλου, Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (6)

Τρίτη 29 Ιουνίου

19:00 Πρώτος 4ου ομίλου – Δεύτερος 6ου ομίλου, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (7)
22:00 Πρώτος 5ου ομίλου – Τρίτος 1ου/2ου/3ου/4ου ομίλου, Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (8)

Προημιτελικοί

Παρασκευή 2 Ιουλίου

19:00 Νικητής 6 – Νικητής 5, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (1)
22:00 Νικητής 4 – Νικητής 2, Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (2)

Σάββατο 3 Ιουλίου

19:00 Νικητής 3 – Νικητής 1, Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (3)
22:00 Νικητής 8 – Νικητής 7, Ολίμπικο, Ρώμη (4)

Ημιτελικοί

Τρίτη 6 Ιουλίου

22:00 Νικητής 2 – Νικητής 1, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (1)

Τετάρτη 7 Ιουλίου

22:00 Νικητής 3 – Νικητής 4, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Τελικός

Κυριακή 11 Ιουλίου

22:00 Νικητής 1 – Νικητής 2, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο

 

a-sports.gr

Αναμονή τέλος! Σέντρα κάνει η διοργάνωση που όλοι οι ποδοσφαιρόφιλοι περίμεναν με αγωνία, το Euro 2020, το οποίο άργησε… ένα χρόνο να ξεκινήσει ελέω της πανδημίας του κορωνοϊού που έφερε αναποδιές και πολλά ακόμη δεινά σε όλη την ανθρωπότητα.

Στις 17 Μαρτίου 2020, η ΟΥΕΦΑ ανακοίνωσε την αναβολή του πρωταθλήματος για ένα χρόνο λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού και πρότεινε ως πιθανές ημερομηνίες την 11η Ιουνίου έως 11 Ιουλίου 2021, οι οποίες ημερομηνίες επιβεβαιώθηκαν στις 17 Ιουνίου 2020.

Ο θεσμός που οι Έλληνες λάτρεψαν, λόγω της τεράστιας, κατάκτησης από την «γαλανόλευκη» το 2004, θα ξεκινήσει στις 11 Ιουνίου και θα μας συντροφεύσει για ένα μήνα στα ζεστά καλοκαιρινά βράδια, μέχρι και τον τελικό στις 11 Ιουλίου.

Ανακοινώθηκε επίσης πως το τουρνουά θα διατηρήσει την ονομασία «UEFA Euro 2020» και θα συμμετάσχουν 24 ομάδες ξεκινά την Παρασκευή (11/6) στο «Ολίμπικο» της Ρώμης, όπου η Ιταλία θα υποδεχτεί την Τουρκία.

Η φετινή διοργάνωση έχει την ιδιαιτερότητα πως δεν διεξάγεται σε μία ή δύο χώρες, όπως είχαμε συνηθίσει ως τώρα αλλά απλώνεται σε όλη την Ευρώπη, συγκεκριμένα σε 12 χώρες, με τον τελικό να είναι προγραμματισμένος για το βράδυ της 11ης Ιουλίου στο «ναό του ποδοσφαίρου», το «Γουέμπλεϊ».

Οι συμμετέχουσες ομάδες είναι 24 (έξι όμιλοι των τεσσάρων) και οι εννέα εξ αυτών θα έχουν την ευκαιρία να αγωνιστούν ως… γηπεδούχες, με φιλάθλους στο πλευρό τους.

Αναλυτικό πρόγραμμα αγώνων Euro 2020 με όλες οι ημερομηνίες

Φάση ομίλων

Παρασκευή 11 Ιουνίου

22:00 Τουρκία – Ιταλία, Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Σάββατο 12 Ιουνίου

16:00 Ουαλία – Ελβετία, Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
19:00 Δανία – Φινλανδία, Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Βέλγιο – Ρωσία, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)

Κυριακή 13 Ιουνίου

16:00 Αγγλία – Κροατία, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)
19:00 Αυστρία – Σκόπια, Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
22:00 Ολλανδία – Ουκρανία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)

Δευτέρα 14 Ιουνίου

16:00 Σκωτία – Τσεχία, Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
19:00 Πολωνία – Σλοβακία, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)
22:00 Ισπανία – Σουηδία, Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)

Τρίτη 15 Ιουνίου

19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία, Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
22:00 Γαλλία – Γερμανία, Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

Τετάρτη 16 Ιουνίου

16:00 Φινλανδία – Ρωσία, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)
19:00 Τουρκία – Ουαλία, Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
22:00 Ιταλία – Ελβετία, Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Πέμπτη 17 Ιουνίου

16:00 Ουκρανία – Σκόπια, Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
19:00 Δανία – Βέλγιο, Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Ολλανδία – Αυστρία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)

Παρασκευή 18 Ιουνίου

16:00 Σουηδία – Σλοβακία, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)
19:00 Κροατία – Τσεχία, Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
22:00 Αγγλία – Σκωτία, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)

Σάββατο 19 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία – Γαλλία, Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
19:00 Πορτογαλία – Γερμανία, Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)
22:00 Ισπανία – Πολωνία, Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)

Κυριακή 20 Ιουνίου

19:00 Ελβετία – Τουρκία, Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
19:00 Ιταλία – Ουαλία, Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Δευτέρα 21 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία – Αυστρία, Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
19:00 Σκόπια – Ολλανδία, Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)
22:00 Ρωσία – Δανία, Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Φινλανδία – Βέλγιο, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)

Τρίτη 22 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Σκωτία, Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
22:00 Τσεχία – Αγγλία, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)

Τετάρτη 23 Ιουνίου

19:00 Σουηδία – Πολωνία, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (6ος όμιλος)
19:00 Σλοβακία – Ισπανία, Καρτούχα, Σεβίλλη (6ος όμιλος)
22:00 Πορτογαλία – Γαλλία, Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
22:00 Γερμανία – Ουγγαρία, Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

Νοκ άουτ – Φάση των «16»

Σάββατο 26 Ιουνίου

19:00 Δεύτερος 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου, Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (1)
22:00 Πρώτος 1ου ομίλου – Δεύτερος 3ου ομίλου, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Κυριακή 27 Ιουνίου

19:00 Πρώτος 3ου ομίλου – Τρίτος 4ου/5ου/6ου ομίλου, Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (3)
22:00 Πρώτος 2ου ομίλου – Τρίτος 1ου/4ου/5ου/6ου ομίλου, Καρτούχα, Σεβίλλη (4)

Δευτέρα 28 Ιουνίου

19:00 Δεύτερος 4ου ομίλου – Δεύτερος 5ου ομίλου, Πάρκεν, Κοπεγχάγη (5)
22:00 Πρώτος 6ου ομίλου – Τρίτος 1ου/2ου/3ου ομίλου, Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (6)

Τρίτη 29 Ιουνίου

19:00 Πρώτος 4ου ομίλου – Δεύτερος 6ου ομίλου, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (7)
22:00 Πρώτος 5ου ομίλου – Τρίτος 1ου/2ου/3ου/4ου ομίλου, Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (8)

Προημιτελικοί

Παρασκευή 2 Ιουλίου

19:00 Νικητής 6 – Νικητής 5, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (1)
22:00 Νικητής 4 – Νικητής 2, Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (2)

Σάββατο 3 Ιουλίου

19:00 Νικητής 3 – Νικητής 1, Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (3)
22:00 Νικητής 8 – Νικητής 7, Ολίμπικο, Ρώμη (4)

Ημιτελικοί

Τρίτη 6 Ιουλίου

22:00 Νικητής 2 – Νικητής 1, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (1)

Τετάρτη 7 Ιουλίου

22:00 Νικητής 3 – Νικητής 4, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Τελικός

Κυριακή 11 Ιουλίου

22:00 Νικητής 1 – Νικητής 2, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο

 

a-sports.gr

Αναμονή τέλος! Σέντρα κάνει η διοργάνωση που όλοι οι ποδοσφαιρόφιλοι περίμεναν με αγωνία, το Euro 2020, το οποίο άργησε… ένα χρόνο να ξεκινήσει ελέω της πανδημίας του κορωνοϊού που έφερε αναποδιές και πολλά ακόμη δεινά σε όλη την ανθρωπότητα.

Στις 17 Μαρτίου 2020, η ΟΥΕΦΑ ανακοίνωσε την αναβολή του πρωταθλήματος για ένα χρόνο λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού και πρότεινε ως πιθανές ημερομηνίες την 11η Ιουνίου έως 11 Ιουλίου 2021, οι οποίες ημερομηνίες επιβεβαιώθηκαν στις 17 Ιουνίου 2020.

Ο θεσμός που οι Έλληνες λάτρεψαν, λόγω της τεράστιας, κατάκτησης από την «γαλανόλευκη» το 2004, θα ξεκινήσει στις 11 Ιουνίου και θα μας συντροφεύσει για ένα μήνα στα ζεστά καλοκαιρινά βράδια, μέχρι και τον τελικό στις 11 Ιουλίου.

Ανακοινώθηκε επίσης πως το τουρνουά θα διατηρήσει την ονομασία «UEFA Euro 2020» και θα συμμετάσχουν 24 ομάδες ξεκινά την Παρασκευή (11/6) στο «Ολίμπικο» της Ρώμης, όπου η Ιταλία θα υποδεχτεί την Τουρκία.

Η φετινή διοργάνωση έχει την ιδιαιτερότητα πως δεν διεξάγεται σε μία ή δύο χώρες, όπως είχαμε συνηθίσει ως τώρα αλλά απλώνεται σε όλη την Ευρώπη, συγκεκριμένα σε 12 χώρες, με τον τελικό να είναι προγραμματισμένος για το βράδυ της 11ης Ιουλίου στο «ναό του ποδοσφαίρου», το «Γουέμπλεϊ».

Οι συμμετέχουσες ομάδες είναι 24 (έξι όμιλοι των τεσσάρων) και οι εννέα εξ αυτών θα έχουν την ευκαιρία να αγωνιστούν ως… γηπεδούχες, με φιλάθλους στο πλευρό τους.

Αναλυτικό πρόγραμμα αγώνων Euro 2020 με όλες οι ημερομηνίες

Φάση ομίλων

Παρασκευή 11 Ιουνίου

22:00 Τουρκία – Ιταλία, Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Σάββατο 12 Ιουνίου

16:00 Ουαλία – Ελβετία, Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
19:00 Δανία – Φινλανδία, Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Βέλγιο – Ρωσία, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)

Κυριακή 13 Ιουνίου

16:00 Αγγλία – Κροατία, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)
19:00 Αυστρία – Σκόπια, Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
22:00 Ολλανδία – Ουκρανία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)

Δευτέρα 14 Ιουνίου

16:00 Σκωτία – Τσεχία, Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
19:00 Πολωνία – Σλοβακία, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)
22:00 Ισπανία – Σουηδία, Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)

Τρίτη 15 Ιουνίου

19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία, Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
22:00 Γαλλία – Γερμανία, Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

Τετάρτη 16 Ιουνίου

16:00 Φινλανδία – Ρωσία, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)
19:00 Τουρκία – Ουαλία, Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
22:00 Ιταλία – Ελβετία, Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Πέμπτη 17 Ιουνίου

16:00 Ουκρανία – Σκόπια, Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
19:00 Δανία – Βέλγιο, Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Ολλανδία – Αυστρία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)

Παρασκευή 18 Ιουνίου

16:00 Σουηδία – Σλοβακία, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)
19:00 Κροατία – Τσεχία, Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
22:00 Αγγλία – Σκωτία, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)

Σάββατο 19 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία – Γαλλία, Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
19:00 Πορτογαλία – Γερμανία, Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)
22:00 Ισπανία – Πολωνία, Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)

Κυριακή 20 Ιουνίου

19:00 Ελβετία – Τουρκία, Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
19:00 Ιταλία – Ουαλία, Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Δευτέρα 21 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία – Αυστρία, Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
19:00 Σκόπια – Ολλανδία, Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)
22:00 Ρωσία – Δανία, Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Φινλανδία – Βέλγιο, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)

Τρίτη 22 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Σκωτία, Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
22:00 Τσεχία – Αγγλία, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)

Τετάρτη 23 Ιουνίου

19:00 Σουηδία – Πολωνία, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (6ος όμιλος)
19:00 Σλοβακία – Ισπανία, Καρτούχα, Σεβίλλη (6ος όμιλος)
22:00 Πορτογαλία – Γαλλία, Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
22:00 Γερμανία – Ουγγαρία, Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

Νοκ άουτ – Φάση των «16»

Σάββατο 26 Ιουνίου

19:00 Δεύτερος 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου, Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (1)
22:00 Πρώτος 1ου ομίλου – Δεύτερος 3ου ομίλου, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Κυριακή 27 Ιουνίου

19:00 Πρώτος 3ου ομίλου – Τρίτος 4ου/5ου/6ου ομίλου, Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (3)
22:00 Πρώτος 2ου ομίλου – Τρίτος 1ου/4ου/5ου/6ου ομίλου, Καρτούχα, Σεβίλλη (4)

Δευτέρα 28 Ιουνίου

19:00 Δεύτερος 4ου ομίλου – Δεύτερος 5ου ομίλου, Πάρκεν, Κοπεγχάγη (5)
22:00 Πρώτος 6ου ομίλου – Τρίτος 1ου/2ου/3ου ομίλου, Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (6)

Τρίτη 29 Ιουνίου

19:00 Πρώτος 4ου ομίλου – Δεύτερος 6ου ομίλου, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (7)
22:00 Πρώτος 5ου ομίλου – Τρίτος 1ου/2ου/3ου/4ου ομίλου, Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (8)

Προημιτελικοί

Παρασκευή 2 Ιουλίου

19:00 Νικητής 6 – Νικητής 5, Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (1)
22:00 Νικητής 4 – Νικητής 2, Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (2)

Σάββατο 3 Ιουλίου

19:00 Νικητής 3 – Νικητής 1, Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (3)
22:00 Νικητής 8 – Νικητής 7, Ολίμπικο, Ρώμη (4)

Ημιτελικοί

Τρίτη 6 Ιουλίου

22:00 Νικητής 2 – Νικητής 1, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (1)

Τετάρτη 7 Ιουλίου

22:00 Νικητής 3 – Νικητής 4, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Τελικός

Κυριακή 11 Ιουλίου

22:00 Νικητής 1 – Νικητής 2, Γουέμπλεϊ, Λονδίνο

 

a-sports.gr

Δημήτρης Χριστοφή για την ανανέωση: «Είναι ένα μεγάλο κίνητρο η νέα χρονιά…»

Οι πρώτες δηλώσεις του Δημήτρη Χριστοφή αμέσως μετά τις υπογραφές στο νέο του συμβόλαιο! https://www.youtube.com/watch?v=ZEqLFsFAh5o

Τσόρνιγκερ για την κλήρωση: «Και οι δυο πιθανοί αντίπαλοι είναι αξιόλογοι»

Δηλώσεις στην επίσημη ιστοσελίδα του Απόλλωνα έκανε ο Γερμανός τεχνικός της ομάδας Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ. «Όλοι μας ανυπομονούμε για την έναρξη της νέας αγωνιστικής περιόδου. Όσο...

Οι τοποθετήσεις Χένινγκ Μπεργκ για την κλήρωση / «Ίσως η δυσκολότερη που μπορούσε να μας τύχει»

Ο Χένινγκ Μπεργκ μίλησε στην ιστοσελίδα της Ομόνοιας για την κλήρωση του δεύτερου προκριματικού γύρου του Champions League, η οποία την ομάδα έφερε αντιμέτωπη...

Οι αντίπαλοι Απόλλωνα και ΑΕΛ στο Conference League!

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του δεύτερου προκριματικού γύρου του UEFA Conference League με τη συμμετοχή του Απόλλωνα και της ΑΕΛ. Ο Απόλλωνας θα αντιμετωπίσει το νικητή...

Θετικό το Υπουργείο Υγείας για επιστροφή φιλάθλων στο 50%

Το Υπουργείο Υγείας έκανε δεκτό το αίτημα της ΚΟΠ που την επιστροφή των φιλάθλων στα γήπεδα με την τήρηση ορισμένων προϋποθέσεων. Από την έναρξη της...

Κατευθείαν στα δύσκολα με Ντιναμό Ζάγκρεμπ / Το προφίλ της κυρίαρχης ομάδας της Κροατίας

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για τον Β’ Προκριματικό γύρο του Champions League, και η Ομόνοια κληρώθηκε να αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)...

Αυτοί οι υποψήφιοι αντίπαλοι της Ομόνοιας στο Champions League!

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του Champions League με την Ομόνοια να μαθαίνει αντίπαλο για το δεύτερο προκριματικό γύρο. Εξαιρετικά δύσκολη η κλήρωση για την Ομόνοια καθώς...

Εύα Μουράτι / Η παρουσιάστρια του Euro 2020 στην αλβανική τηλεόραση παίζει μεγάλη μπάλα…

|
Τι κι αν η Αλβανία δεν κατάφερε να προκριθεί στα τελικά του Euro 2020; Οι Αλβανοί έχουν έναν πολύ σοβαρό λόγο για να παρακολουθήσουν...

Ευρυδίκη Βαλαβάνη: Χαμός με την «καυτή» ανάρτησή της στο Instagram

|
Η Ευρυδίκη Βαλαβάνη ταξίδεψε την προηγούμενη εβδομάδα στην Αστυπάλαια και πέρασε όμορφες στιγμές, τις οποίες μοιράστηκε με τους διαδικτυακούς της φίλους στο Instagram. Σήμερα, η...

Εύα Μουράτι / Η παρουσιάστρια του Euro 2020 στην αλβανική τηλεόραση παίζει μεγάλη μπάλα…

Τι κι αν η Αλβανία δεν κατάφερε να προκριθεί στα τελικά του Euro 2020; Οι Αλβανοί έχουν έναν πολύ σοβαρό λόγο για να παρακολουθήσουν...

aekaelanorthosisapoelapollondoksaehtnikosparalimniermiskarmiotissasalaminaomonoiaolympiakospafoslaligaserieapremiersuperleague

ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ: Ποια Εθνική θα είναι η νικήτρια του EURO 2020;

Πρεμιέρα την ερχόμενη Παρασκευή 11/06 για το EURO 2020. Μπορεί η πανδημία να το μετέφερε ένα χρόνο αργότερα, όμως το καλοκαίρι μας θα είναι γεμάτο...

QUIZ

ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ: Ποια Εθνική θα είναι η νικήτρια του EURO 2020;

Πρεμιέρα την ερχόμενη Παρασκευή 11/06 για το EURO 2020. Μπορεί η πανδημία να το μετέφερε ένα χρόνο αργότερα, όμως το καλοκαίρι μας θα είναι γεμάτο...

ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ: Ποια Εθνική θα είναι η νικήτρια του EURO 2020;

Πρεμιέρα την ερχόμενη Παρασκευή 11/06 για το EURO 2020. Μπορεί η πανδημία να το μετέφερε ένα χρόνο αργότερα, όμως το καλοκαίρι μας θα είναι γεμάτο...

MC MEDIA NETWORK

«Τα βάλαμε με ανίκητο εχθρό». Το πρωί υπό πλήρη έλεγχο η πυρκαγιά στην Αγία Μαρίνα Ξυλιάτου (pics-video)

«Τα βάλαμε με ανίκητο εχθρό». Το πρωί υπό πλήρη έλεγχο η πυρκαγιά στην Αγία Μαρίνα Ξυλιάτου (pics-video)

Άγγελος Χατζημιχαήλ: Αυτή είναι η κούκλα μαμά του και γνωστή ηθοποιός (Photos)

Ο νεαρός και ταλαντούχος Κύπριος ηθοποιός μίλησε πρώτη φορά για την μαμά του και γνωστή ηθοποιό. Ο Άγγελος Χατζημιχαήλ παραχώρησε συνέντευξη στην δημοσιογράφο Κατερίνα...

Survivor 4: Αυτός είναι ο τρίτος υποψήφιος προς αποχώρηση

Ποιος κερδίζει την ασυλία και ποιος ο τρίτος υποψήφιος Ισορροπία, ευστοχία και παρατηρητικότητα απαιτεί ο αποψινός στίβος μάχης από τους παίκτες του Survivor. Ποιος...

Lifestyle

Lifestyle

Δεύτερη τριάρα και πρόκριση στους «16» για τους Ιταλούς (video)

Η Ιταλία νίκησε με 3-0 την Ελβετία, έφτασε τους 6 βαθμούς στον Α΄ όμιλο του EURO 2020 και έγινε η πρώτη ομάδα που πήρε...

ΡΕΚΟΡ ο Κιελίνι!

Το δικό του ρεκόρ στην Ιστορία της Εθνικής Ιταλίας σε Euro, έγραψε στον εν εξελίξει αγώνα με την Ελβετία στο «Ολίμπικο» της Ρώμης ο...

«Τα βάλαμε με ανίκητο εχθρό». Το πρωί υπό πλήρη έλεγχο η πυρκαγιά στην Αγία Μαρίνα Ξυλιάτου (pics-video)

«Τα βάλαμε με ανίκητο εχθρό». Το πρωί υπό πλήρη έλεγχο η πυρκαγιά στην Αγία Μαρίνα Ξυλιάτου (pics-video)

Σπουδαίο φιλικό

Σπουδαίο φιλικό για την ΑΕΛ στην περίοδο της προετοιμασίας αφού θα αντιμετωπίσει την Διναμό Μόσχας στις 02 Ιουλίου. Δυνατό τεστ για τους «κίτρινους» πριν τις...

Advertorials