(Χ)αμένη η Δόξα, αλλού το μυαλό για ΑΕΛ

Δόξα και ΑΕΛ έμειναν στο ισόπαλο 0-0, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική στον β’ όμιλο.

Η πρώτη τελική, ήρθε μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Τρούγιτς ο οποίος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή αναγκάζοντας τον Ολιβέιρα σε δύσκολη απόκρουση.

Ο Σιλβέστρος στο 13ο λεπτό θα μπορούσε να κάνει το 1-0 για την ΑΕΛ ωστόσο δεν τα κατάφερε.

Έξι λεπτά αργότερα η προσφυγική ομάδα απείλησε τρεις φορές στην ίδια φάση. Ο Ασάντε έκανε το σουτ με τον Ολιβέιρα να αποκρούει ασταθώς. Στην επαναφορά ο Απτουλάχι προσπάθησε από κοντά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα χωρίς να τα καταφέρει.

Η τρίτη προσπάθεια σταμάτησε στο δοκάρι καθώς ο Σαντίκ σημάδεψε το δοκάρι.

Δύο λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου, η Δόξα σκόραρε με τον Καραμανώλη όμως το γκολ ακυρώθηκε για χέρι του ποδοσφαιριστή της ομάδας του Σακκά.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 56ο λεπτό ο Ασαμόα απείλησε με σουτ με την μπάλα να φεύγει έξω.

Στο 70ο λεπτό η Δόξα σκόραρε ξανά, όμως και πάλι το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. Η ομάδα του Σακκά ήταν επιθετική και στο 82ο σκόαρε και πάλι ωστόσο ούτε αυτή τη φορά μέτρησε το γκολ καθώς ο Τραϊτσέφσκι ήταν οφσάιντ.

Στο 89ο λεπτό η ΑΕΛ με σουτ του Ζαχαρία μπορούσε να σκοράρει αλλά ο Σισκόφσκι απόκρουσε.

Δόξα: Σισκόφσκι, Αντενόν, Σαντίκ, Ασαμόα (78΄ Μπένι), Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Αμπντουλαχί (86΄ Ίλιτς), Στυλιανού (53΄ Μέσκα), Τραϊτσέφσκι, Ασάντε, Τρούγιτς (86΄ Τιτζιανί)

ΑΕΛ: Ολιβέιρα, Φραντζής, Μεντόγεβιτς (67΄ Ιωάννου), Μακρής (Οδυσσέως), Ανδρέου (46΄ Κολιάς), Σιλβέστρος (64΄ Ζαχαρία), Φιλίποβιτς, Τσέρνιχ, Μιλιντσεάνου (76΄ Ρομό), Μπιλοβάρ, Κοντινέλα

Κίτρινες:-/ Φραντζής, Μιλιντσεάνου, Φιλίποβιτς