ΤΕΛΙΚΟ: ΑΝΟΡΘΩΣΗ-ΕΘΝΙΚΟΣ 3-1

Μία καταιγιστική Ανόρθωση στο δεύτερο ημίχρονο κέρδισε τον Εθνικό με 3-0 και έκανε ποδαρικό με νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Μέτρια η Ανόρθωση στο πρώτο ημίχρονο με τον Εθνικό να έχει καλή παρουσία, αλλά στην επανάληψη ήταν παράσταση για ένα ρόλο.

Καθοριστική η είσοδος του Καστέλ στο παιγνίδι ο οποίος με εκπληκτική ασίστ βρήκε τον Γκερέρο για το 1-0 ενώ στη συνέχεια πέτυχε τα άλλα δύο τέρματα της ομάδας του. Το γκολ για τον Εθνικό ο Πεχλιβάνης στο 89′ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ.

Τα πρώτα δύο τέρματα αρχικά ακυρώθηκαν από το βοηθό ως οφσάιντ αλλά μετά από παρέμβαση του VAR μέτρησαν κανονικά.