Mατσάρα με νικήτρια στην έδρα της Μπαρτσελόνα σε ματσάρα με οκτώ (8) γκολ!

Απίστευτο παιχνίδι έγινε στη Βαρκελώνη με την Μπαρτσελόνα και τη Βιγιαρεάλ να βάζουν οκτώ γκολ και τα «κίτρινα υποβρύχια» να παίρνουν ένα τεράστιο «διπλό» στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων νικώντας με 5-3.

Τρομερό παιχνίδι έγινε στη Βαρκελώνη με τη Βιγιαρεάλ να επικρατεί με 5-3 της Μπαρτσελόνα χάρη σε δύο γκολ στις καθυστερήσεις.

Στο πρώτο ημίχρονο τα «κίτρινα υποβρύχια» σκόραραν τρεις φορές, αλλά μόνο η μία μέτρησε. Στο τρίτο μόλις λεπτό ο Μπαένια έκανε το 1-0 αλλά το τέρμα ακυρώθηκε για οφσάιντ, ενώ και στο 22′ ο Μορένο βρήκε δίχτυα αλλά το γκολ του δεν μέτρησε κι αυτό γιατί προηγουμένως υπήρχε φάουλ.

Τελικά η ομάδα του Μαρθελίνο πέτυχε ένα γκολ το οποίο μέτρησε. Στο 41ο λεπτό ο Σορλόθ βρήκε τον Ζεράρ Μορένο, ο οποίος με ωραίο σουτ έκανε το 1-0 για τη Βιγιαρεάλ.

Στο 54′ οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και δεύτερο τέρμα με τον Ακομάχ, ο οποίος βγήκε τετ α τετ με τον Πένια για το 2-0. Από εκεί και πέρα το παιχνίδι άνηκε στην Μπαρτσελόνα η οποία ανέτρεψε το σκορ μέσα σε 12′. Στο 60ο λεπτό ο Γκιουντογκάν μετά από ασίστ του Λεβαντόφσκι μείωσε σε 1-2 και στο 68′ ο Πέδρι ισοφάρισε σε 2-2.

Οι «μπλαουγκράνα» δεν έμειναν εκεί αφού τέσσερα λεπτά μετά το 2-2, ανέτρεψαν το σκορ, αφού ο Μπαϊγί σκόραρε καταλάθος στο τέρμα της ομάδας του. Ωστόσο τα «κίτρινα υποβρύχια» δεν είπαν την τελευταία τους κουβέντα αφού ισοφάρισαν με τον Γκέδες, ο οποίος από την άκρη της περιοχής έκανε το 3-3. Στο 90+10′ ο Σορλόθ ολοκλήρωσε την ανατροπή και δύο λεπτά μετά ο Μοράλες έκανε το 5-3.