Χάνει το «τρένο» της Ευρώπης η Νις

Σαν ήττα λογίζεται για τους φίλους της η ισοπαλία της Νις στην έδρα της ουραγού της βαθμολογίας και καταδικασμένης σε υποβιβασμό Ανζέ με 1-1, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Η ομάδα της Νίκαιας δεν μπόρεσε να νικήσει και αποχαιρετά ουσιαστικά το όνειρο διεκδίκησης μια θέση στα κύπελλα Ευρώπης τη νέα σεζόν.

Νωρίτερα, η Λιλ ξεπέρασε το δύσκολο εμπόδιο της Λοριάν, νίκησε με 3-1 και συνεχίζει να διεκδικεί ένα από τα ευρωπαϊκά εισιτήρια για τη νέα αγωνιστική σεζόν.

Οι «λιλουά» προηγήθηκαν με τον Ρεμί Καμπελά στο 13ο λεπτό, η Λοριάν κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Κονέ (77′), αλλά στο 89ο λεπτό ο Ζεγκρόβα έδωσε ξανά την πρωτοπορία στην ομάδα του, με τον ίδιο να διαμορφώνει το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις.

Να σημειωθεί πως στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολή του Αμπερζέλ στο 79ο λεπτό.