ΕΝΑ ΗΜΙΧΡΟΝΟ, ΔΥΟ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μπορούσε στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με την Τορπέντο να τελειώσει την πρόκριση η ΑΕΚ, όμως με τα λάθη που έκανε έβαλε ξανά τους Λευκορώσους στο παιγνίδι.

Σαφώς και είναι το μεγάλο φαβορί η ΑΕΚ αλλά είναι διαφορετικό το 3-2 από το 3-0 για παράδειγμα.

Όχι μόνο αυτό, αλλά στο πρώτο 20λεπτο της επανάληψης του πρώτου αγώνα, η ομάδα της Λάρνακας είχε πάρα πολλές ευκαιρίες για ένα τέταρτο τέρμα όταν το σκορ ήταν 3-0 υπέρ της, και κάπου εκεί θα τελείωνε οριστικά το θέμα πρόκρισης.

Δεν πέτυχε το τέταρτο τέρμα και παραλίγο στο τέλος να δεχθεί και τέρμα ισοφάρισης η ΑΕΚ σε ένα δεύτερο ημίχρονο όπου έβγαλε δύο εικόνες.