Τρίποντο με ανατροπή από την άσπρη βούλα για Καρμιώτισσα

Σπουδαίο τρίποντο με ανατροπή για την Καρμιώτισσα, που επικράτησε με 2-1 της Δόξας για την 9η αγωνιστική των πλέι οφ του δεύτερου γκρουπ.

Στους 43 βαθμούς πλέον η Καρμιώτισσα, παραμένει στους 35 η Δόξα.

Μόλις στο 3ο λεπτό, η Καρμιώτισσα έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ. Ο Ντούρις έκανε το παράλληλο γύρισμα προς το μέρος του Ντούμπια που ήταν μόνος απέναντι στον Σισκόφσκι, το σουτ του όμως έφυγε δίπλα από την εστία της Δόξας.

Η Καρμιώτισσα μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, στην πρώτη της τελική όμως η Δόξα κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

Στο 13ο λεπτό ο Ασάντε έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Καρμιώτισσας επειτα από μακρινή μπαλιά του Αντενόν και με πλασέ άνοιξε το σκορ.

Η Καρμιώτισσα προσπάθησε να βγάλει αντίδραση και να φέρει το ματς στα ίσα, και στο 36ο λεπτό έφτασε μια ανάσα από την ισοφάριση. Ο Ντούρις έφυγε στο τετ α τετ, το πλασέ του όμως έφυγε ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σισκόφσκι.

Όλα έδειχναν ότι η Δόξα θα πήγαινε στα αποδυτήρια με το υπέρ της προβάδισμα, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου όμως η Καρμιώτισσα κατάφερε να ισοφαρίσει.

Έπειτα και από παρέμβαση του VAR, o διαιτητής σφύριξε πέναλτι υπέρ της Καρμιώτισσας για τράβηγμα του Κοβάσεβιτς στον Καλτσά και ο Ελ Αλούχι έφερε το ματς στα ίσα από την άσπρη βούλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 60ο λεπτό η Καρμιώτισσα κατάφερε να γυρίσει το ματς, και πάλι με πέναλτι. Ο διαιτητής σφύριξε την παράβαση για τράβηγμα του Αντενόν στον Ελ Αλουχί, και ο τελευταίος με δεύτερη εύστοχη εκτέλεση έφερε τούμπα το ματς.

Η Δόξα έβγαλε αντίδραση και στο 67ο λεπτό έφτασε μια ανάσα από την ισοφάριση. Ο Σαντίκ επιχείρησε ένα γυριστό, η μπάλα όμως σταμάτησε στο δοκάρι και έφυγε άουτ.

Στο 73ο λεπτό, ο Ασάντε επιχείρησε το δυνατό συρτό σουτ, η μπάλα έφυγε μόλις δίπλα από την εστία του Κνόμπλοχ.

Μέχρι το τέλος τίποτα δεν άλλαξε και έτσι η Καρμιώτισσα καάτφερε να πανηγυρίσει το τρίποντο.

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Κνόμπλοχ, Σέλουστκα, Ντούμπια (72′ Λουκίλι), Ελ Αλουχί (83′ Μπεν Σαλάμ), Χούμποτσαν, Καλτσάς (92′ Ανδρονίκου), Τζανακάκης (83′ Γκραντινάρου), Αγγελή, Ντούρις (72′ Γκράβερμπερχ), Γκαστανιάγα, Νεοφύτου

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Τάντι, Μαλόνε, Κουλιμπαλί, Αβραάμ, Μίτσο, Οικονομίδης.

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Αντενόν, Ολιβέιρα, Ίλιτς (79′ Ασαμόα), Σαντίκ, Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Στυλιανού, Τραϊτσέφσκι, Ασάντε, Τρούγιτς.

Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Κωνσταντίνου, Τιτζιανί, Ογιάλα, Παυλίδης, Φασουλιώτης, Ερέρα, Ναγγάρ, Μέσκα

Κίτρινες: -/ Σαντίκ, Αντενόν