Ανατροπή και τρίποντο με πέναλτι και αυτογκόλ για τον Άρη κόντρα στην Δόξα

Βρέθηκε να χάνει στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης στο “Άλφαμεγα” ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο, έφερε “τούμπα” το παιχνίδι και κέρδισε με 2-1.

Η ομάδα της Λεμεσού πέτυχε την 3η συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα και βλέπει ξανά το εισιτήριο για την Ευρώπη.

Ο Άρης μπήκε πολύ δυνατά, χάνοντας μάλιστα αρκετές ευκαιρίες στο ξεκίνημα με τον Σισκόφσκι να λέει «όχι» σε αρκετές περιπτώσεις.

Η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν αυτή που βρήκε πρώτη γκολ καθώς στο 21ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Σαντίκ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στη συνέχεια ο Καραμανώλης με πλασέ την έστειλε στα δίχτυα.

Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν από πολύ νωρίς καθώς στο 5ο λεπτό με πέναλτι του Κακόριν έγινε το 1-1, ενώ στο 67ο λεπτό κατάφερε να προηγηθεί με το αυτογκόλ του Καραμανώλη μετά από σέντρα του Μπαμπίκα.

ΑΡΗΣ: Βανά, Πηλέας (46’Καζού), Μπένγκτσον (46’Μπαμπίκα), Στεπίνσκι (63’Γκομίς), Γιαγκό, Μαγιαμπέλα, Στρούσκι (81’Γιαμπλόνσκι), Μουσούντα (30’Ντελμίρο), Μπρόρσον, Σόκε, Κοκόριν.

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Σαντίκ, Ασαμόα, Κέρλα (36’Ογιάλα), Καραμανώλης, Παυλίδης (46’Μπένι), Ερέρα, Τραϊτσέφσκι (36’Ίλιτς), Μέσκα, Ασάντε, Τρούγιτς (79’Τιτζιανί).

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γιαγκό, Σόκε / Τρούγιτς, Ογιάλα.

Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Χαραλάμπους Γιώργος
4ος Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας
VAR: Αντωνίου Μενέλαος